Piątka dla każdego

Stockholm StoRy RunneRs

Jubileuszowa, bo 40. edycja ASICS Stockholm Marathon jest wyjątkowa z wielu względów. Jednym z nich jest ASICS High Five czyli bieg na 5 kilometrów organizowany w piątek 1 czerwca na trasie wokół obiektów sportowych będących centrum wydarzeń związanych ze sztokholmskim maratonem (m.in. EXPO, Zeta Pasta Party).

Uczestnicy ASICS High Five zakończą bieg na Stadionie Olimpijskim, na tej samej mecie, na którą dzień później będą wbiegać maratończycy. To nie lada okazja, szczególnie dla tych, dla których przebiegnięcie 42 km 195 m jest jeszcze (sic!) nieosiągalne, a bardzo chcieliby doświadczyć finiszu na historycznym 1912 Stockholm Olimpic Stadion. Należę do tego grona i mam zamiar z niej skorzystać.

ASICS High Five może mieć charakter rywalizacji z pomiarem czasu lub ‘Fun Run’ (czyli biegu dla zabawy/przyjemności). Wybór zależy od uczestnika i należy go zaznaczyć przy rejestracji. Warto rejestrować się już teraz, kiedy ceny wynoszą (do 22 kwietnia) odpowiednio 30 Euro – Fun Run i 35 Euro bieg z pomiarem czasu. Organizatorzy zachęcają, aby ten przedmaratoński ‘warm up’ był udziałem całych rodzin, gron przyjaciół i znajomych – wszystkich, którzy ruch i aktywne spędzanie czasu uważają za wartościowe. Spodziewam się, że ASICS High Five będzie cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród Szwedów, którzy, o czym już wcześniej pisałam, wyssali ruch i spędzanie czasu na świeżym powietrzu z mlekiem matek. Liczę jednak na to, że przedstawicieli innych narodowości także nie zabraknie.