Winterrun 2019 w Sztokhomie

Stockholm StoRy RunneRs

Tegoroczny GORE-TEX Winterrun w Sztokholmie był jednym z serii pięciu zimowych biegów odbywających się w Szwecji i Norwegii organizowanych przez Icebug Xperience. W 2019 roku pierwszy z biegów odbył się 19 stycznia w Goteborgu, kolejnym był bieg 26 stycznia w Sztokholmie, następnie 2 lutego w Oslo. Przed nami jeszcze Winterrun w Bergen (9 luty) i kończący tegoroczną serię 1 marca Winterrun w Trondheim.

Bieganie w Skansenie przy -10 stopniach Celsjusza okazało się wyzwaniem tylko na etapie rozgrzewki, potem było coraz lepiej, choć muszę przyznać, że nie trenowałam wcześniej zbyt intensywnie. Jednak miejsce, atmosfera, trasa rozświetlona pochodniami, fantastyczni biegacze oraz oprawa biegu zrobiła swoje. Biegało się fantastycznie i trochę nawet żałowałam, że nie wystartowałam w biegu na 10 km, a jedynie na 5 km. Cóż, będzie jeszcze okazja.

Razem z Renatą nagrałyśmy krótki filmik przed startem, żebyście też mogli poczuć atmosferę GORE-TEX Winterrun 2019 w Sztokholmie, kiedy w powietrzu miesza się radość, mróz, biegowe ambicje i muzyka.

Polecam bieganie i zachwyca mnie cały program Icebug Xperience, w szczególności biegi trailowe i maraton na lodzie. Zerknijcie, może i was zakręci ta biegowa fantastyka! Ja zamierzam twardo trenować, by tam wystartować!